1 2 3 4 5 6 7 8
 

 
E-mail:
Név:

feliratkozás
leiratkozás 
fokt motor
Időjárási helyzetkép a fokt motor oldalán
fokt motor


www.utvonalterv.hu
www.wellnessitthon.hu
www.pihenjitthon.hu
www.renegadetattoo.hu
 
Időjárási helyzetkép a fokt motor oldalán

 

 

A 13. szakasz még a babonásoknak sem okozott gondot. Trükkös, látványos helyeken kellett haladniuk a kalandoroknak, amelyhez teljesíthető szintidőt adtak a szervezők.

Budapest-Bamako 13. szakasz: Sidi Ifni-Tafraoute



 A mai reggel csak azoknak hozott változást, akik a hátralévő szakaszokon szeretnének maximumot teljesíteni a végső eredményeik javítása miatt. Ők feszülten készültek a 13. szakaszra, nem úgy, mint a szépségkirálynők. Ők ugyanis kihagyták a veszélyesnek ítélt hegyi szakaszt és a szűk, köves hágót. Érdekes mód ezen a részen még a hó is esett, ami még lehetetlenebbnek tűnt mint a tegnapi eső. Budai Zsuzsi egy álmát váltotta valóra, miszerint egy igazi tereprally autó volánja mögött szeretné megmutatni mire is képes valójában. Ebben Liszi László sietett segítségére, aki átadta a saját autója volánját és átült az anyósülésre.



 Persze Zsuzsi fülig érő szájjal autózgatott, amiről később Liszi László elismeréssel nyilatkozott. Vidáman teltek a percek, de ettől a szépségeknek nem lett több pontjuk, bár ezek szerint náluk tényleg csak a részvétel volt a fontos.

A mezőny máskülönben eléggé megfogyatkozott, ami a motoros barátainkra is igaz. A 14 induló motoros közül Tafraoute városába már csak hatan érkeztek be, akik közül csak Hodola Ricsi van versenyben, a többiek a túrázók mezőnyét erősítik. 



Amennyiben Ricsi az utolsó napra kiírt 250 km-t is teljesíti (miért ne teljseítené…), úgy ő lesz a 2010-es Budapest-Agadir motoros kategóriájának győztese.
Motoros kalandoraink közül Kun Árpi és Cé a mai szakaszon inkább a biztonságosabb és kevésbé rázós útvonalat választották, így elsőként értek a célba. Nem csoda, hogy kímélték magukat és a technikát, hiszen számot vetve az eddigi veszteségeket az alábbiakat mondhatják el magukról:

„Cének: oldalsztender, blokk öntvény, xenon refi, lámpatest. Árpi: 4 hegesztés, 1 benzincsap, szigcsó fogja 2 lámpámat, a markolatfűtést, elnyíródott 1 váltókar, mindkét vadi új tükröm letörött, fejidom kicsit elment és elég karcos lett az oldala.”

Az említett két motorosunk együtt halad Mező Janival, Marton Andrissal valamint Huszl Balázzsal, csak ők még nem összesítették az eddigi gondokat oly alapossággal, mint Árpiék. Defektekről azonban mindenki be tud számolni, még a tömör belsővel (mousse) rendelkező Marton Adnris is, akinek egy eltört küllő tette tönkre az elpusztíthatatlannak vélt gumiját.



 Az utolsó éjszakát töltötték a résztvevők együtt, hisz Agadirba érve már nem biztos a közös folytatás (vélhetően Árpiék repülővel mennek haza…). Ennek tudatában, a városban kétszer-háromszor vacsorázva értek vissza a táborhelyre, hogy a naplemente gyönyörét pálinkázós sztorizgatással tegyék még emlékezetesebbé.

Agadir városáig már csak egy 250 km-es utolsó szakasz vár a mezőnyre 12 feladattal, amelyet állítólag könnyedén teljesíteni tudnak majd…



TOTOS

<< vissza a Motorsport hírekhez

Kapcsolódó cikkek:


Budapest-Bamako 2010: Buli kifulladásig a célban Budapest-Bamako 2010: Marokkó új arca
Budapest-Bamako 2010: Gyönyörű nap Budapest-Bamako 2010: Az óceánparton haladva
Budapest-Bamako 2010: Mars béli tájakon Budapest-Bamako 2010: Összetört autók és temérdek gond
Budapest-Bamako 2010: Szakadékok mentén, 2100 méteres magasságban Budapest-Bamako 2010: Tevék, homok, por
Budapest-Bamako 2010: Végre a motorosok is előkerültek Budapest-Bamako 2010: Már Afrikában a mezőny
Budapest-Bamako 2010: hosszú út a kompig Budapest-Bamako 2010: Út Mantováig
Budapest-Bamako 2010: Mantova-Perpignan Budapest-Bamako 2010: Elindult a mezőny
Budapest-Bamako 2010: Ma értesítették a résztvevőket a terrorfenyegetettségükről Mező Jani blogjából: Vége a Bamakonak
Welcome to Bamako Budapest-Bamako 2009 / Célba ért a mezőny nagy része!
Budapest-Bamako 2009- Mező Jani nem játszotta el a motorját! Budapest-Bamako 2009 / Terror veszély? Ugyan már!
Budapest-Bamako 2009 - Rendőri segítséggel rabolták ki a bamakósok kamionját Budapest-Bamako 2009 - Mező Jani elkártyázta a Yamaháját!?!
Budapest-Bamako 2009: 8.-9. nap Mauritánia Budapest-Bamako 2009 - Már majdnem Mauritániában
Budapest-Bamako 2009: Néhány friss kép a Motorrevü Team-től Budapest-Bamako 2009 - Újra az úton
Budapest-Bamako 2009: Folyamatos hideg Afrikában Budapest Bamako 2009: Havazás Afrikában...
Bamako: Elakadás, eltévedés, villámjelentés Budapest Bamako: Zsíros Gábor (Devils Mc) és Egri Tamás jelenti Afrikából
Budapest-Bamako 2009: A legzordabb nap volt a negyedik Budapest-Bamako 2009: Irány Afrika
Bamako Motorrevü Rally Duo helyzetjelentés Bamakón a Devils Mc
Budapest-Bamako rajt negyedszer, motoros indulókkal

 

Oldal tetejére